Aktívne látky prípravku

Prostenal - účinné látky
  • Saw palmetto pomáha zachovať zdravú prostatu
  • Pŕhľava dvojdomá pomáha zachovať normálnu funkciu močového ústrojenstva.
  • Pŕhľava dvojdomá a Saw palmetto majú blahodarný vplyv na zdravie mužov.

Základnými zložkami prípravkov radu Prostenal® sú kvalitné extrakty zo Saw palmetta, pŕhľavy dvojdomej a zinok.

Saw palmetto

Saw PalmettoV čom tkvie jedinečnosť Saw palmetta?

Saw palmetto tradične užívali Indiáni a aj dnes sa odporúča na starostlivosť o prostatu. Napomáha totiž prirodzenému močeniu a udržaniu prúdu moču. Štandardizovaný extrakt Saw palmetta (americkej trpasličej palmy) obsahuje prevažne voľné i esterifikované mastné kyseliny (napr. kyselinu myristovú, palmitovú, linolovú, olejovú, laurovú), ďalej steroly, napr. beta-sitosterol. Na prospešných účinkoch extraktu sa podieľajú ako mastné kyseliny, tak aj steroly obsiahnuté v extrakte.

Pŕhľava dvojdomá

Kopřiva dvojdomáČím je pŕhľava prospešná mužskej prostate?

Pŕhľava dvojdomá obsahuje látky, ako karotenoidy, flavonoidy a organické kyseliny, ktoré majú obdobný mechanizmus účinku v prostatickom tkanive ako Saw palmetto, a významne ho dopĺňa vďaka svojim močopudným účinkom. Udržuje aj vitalitu a svojím podporným účinkom na pečeň priaznivo ovplyvňuje krv.

Zinok *

Čo je zinok a ako pôsobí?

Zinek Zinok je pre mužov veľmi dôležitým minerálom. Prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a vďaka tomu má blahodarný vplyv na mužskú plodnosť. Platí to predovšetkým pre mužov so sedavým zamestnaním, ktorým v prípade nárazového fyzického výkonu rapídne klesá hladina testosterónu. Pohlavné tkanivá mužov obsahujú Zinok vo zvýšenom množstve a jeho znížená koncentrácia môže byť indikátorom i príčinou fyziologických zmien. Zinok podporuje správne reprodukčné schopnosti a plodnosť. Hladina zinku v organizme je ovplyvnená predovšetkým výživou, požívaním alkoholu či niektorými diétnymi opatreniami. Taktiež môže dôjsť k zhoršenému vstrebávaniu zinku v organizme. Aj ľudia, ktorí majú problémy s obličkami, pečeňou, alebo tí, ktorí užívajú lieky, mávajú nízku hladinu zinku. Nedostatok zinku sa prejavuje nechutenstvom, zhoršeným stavom vlasov a kože či tzv. kútikmi. Tento prvok zohráva v organizme dôležitú úlohu najmä na úrovni bunky. Nielenže ju chráni pred narušením voľnými radikálmi, ale podieľa sa aj na zdravom a prirodzenom delení (reprodukcii) buniek, teda i tých prostatických.


E-shop Klubu zdravia Walmark
| Viac
PERFECT COMPLEX GMP

© 2018 Walmark

Walmark