Prostenal

Prostenal®

Saw palmetto na starostlivosť o prostatu

  • Saw Palmetto pomáha zachovať zdravú prostatu
  • Saw Palmetto podporuje správny prúd pri močení a prispieva k zachovaniu prirodzeného fungovania močového ústrojenstva
  • Saw Palmetto prispieva k zachovaniu reprodukčnej schopnosti
  • Pŕhľava dvojdomá pomáha zachovať normálnu funkciu močového ústrojenstva
  • Pŕhľava dvojdomá a Saw Palmetto priaznivo vplývajú na zdravie mužov

Prostenal® PERFECT COMPLEX je kombinácia lykopénu a komplexu aktívnych látok PERFECT COMPLEX, ktorý obsahuje extrakt z rastliny Saw Palmetto (Serenoa repens) a pŕhľavy dvojdomej (Urtica dioica). Tieto rastlinné extrakty priaznivo vplývajú na zdravie mužov. Štandardizovaný extrakt z rastliny Saw Palmetto sa odporúča ako zdroj mastných kyselín na podporu správneho prúdu pri močení a na zachovanie reprodukčnej schopnosti. Pŕhľava dvojdomá podporuje vylučovaciu funkciu obličiek a pomáha zachovať normálnu funkciu močového ústrojenstva.

Zloženie:

Denná dávka obsahuje: hmot./1 tob. hmot./2 tob.
Saw Palmetto (extrakt 10:1; mastné kyseliny 85-95 %; steroly 0,2-0,4 %; beta sitosterol 0,2-0,3 %ekviv. 1600/3200 mg) 160,0 mg 320,0 mg
Pŕhľava dvojdomá (extrakt 10:1; ekviv. 1200/2400 mg) 120,0 mg 240,0 mg
Lykopén 3,0 mg 6,0 mg

Dávkovanie:

1-2 tobolky denne, najlepšie po jedle, zapiť vodou. Odporúča sa užívať dlhodobo. Priaznivé účinky možno očakávať po 3-6 týždňoch.

Saw Palmetto

Saw PalmettoExtrakt zo Saw Palmetta (Serenoa repens) pozitívne ovplyvňuje metabolizmus mužských pohlavných hormónov, zvlášť ovplyvňuje inhibíciu enzýmu 5-alfa reduktázy, čo vedie k zníženiu tvorby dihydrotestosterónu, ktorý stimuluje rast a množenie buniek, a ktorého zvýšená hladina vedie k zväčšeniu prostaty.

Účinok extraktu zo Saw Palmetta (Serenoa repens) spočíva:

  • v znížení väzby dihydrotestosterónu na bunkové receptory prostaty
  • v inhibícii tvorby mediátorov zápalu - prostaglandínov a leukotriénov

Z hľadiska BHP (Benígnej hyperplázie prostaty) je kľúčovým enzýmom v metabolizme mužských pohlavných hormónov enzým 5-alfa reduktáza. Tento enzým je potrebný na premenu testosterónu na dihydrotestosterón (aktívna forma mužského pohlavného hormónu), ktorý stimuluje rast a množenie buniek, a jeho zvýšená hladina vedie k zväčšeniu prostaty. Saw Palmetto (Serenoa repens) pozitívne ovplyvňuje metabolizmus pohlavných hormónov. Saw palmetto (Serenoa repens) potláča (inhibuje) tvorbu enzýmu 5-alfa reduktáza.

Pŕhľava dvojdomá

Pŕhľava dvojdomá Extrakt z koreňa Pŕhľavy dvojdomej (Urtica dioica) obsahuje bohatú zmes aktívnych látok, ako je chlorofyl, kyselina kremičitá, triesloviny, histamín, sérotonín, karotenoidy, fytoncídy...

Mechanizmus účinku látok v extrakte nie je úplne známy, ale bol dokázaný pozitívny efekt na metabolizmus pohlavných hormónov, kedy aktívne látky znižujú počet androgénnych receptorov na bunkách prostaty a utlmujú metabolizmus a proliferáciu buniek prostaty. Dôležitý je aj močopudný a dezinfekčný účinok na močové cesty.

Dôležitý je močopudný a dezinfekčný účinok extraktu z koreňa Pŕhľavy dvojdomej (Urtica dioica).

Obidva rastlinné extrakty sú v účinných dávkach, kombinácia je klinicky testovaná. Bola zistená rovnaká účinnosť ako u syntetického liečiva často používaného v terapii BHP (Benígnej hyperplázie prostaty) (finasterid), ale bez vedľajších účinkov.

Lykopén

Lykopén Lykopén je acyklický karotenoid obsahujúci červený pigment, ktorý dáva charakteristickú farbu rajčinám. Lykopén je momentálne intenzívne skúmanou látkou v rôznych štúdiách. Dosiaľ známe poznatky hodnotia lykopén ako veľmi silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred pôsobením voľných kyslíkových radikálov.

Na základe vykonaných štúdií sa potvrdil pozitívny účinok príjmu lykopénu na ochranu lipidov, proteínov a najmä DNA pred oxidáciou, a tým aj pred zmenami v bunkách, ktoré vedú k nekontrolovanému množeniu buniek prostaty. Pri rakovine prostaty sa zistila nízka hladina lykopénu a vysoká oxidácia lipidov a bielkovín. Zníženie rizika rakoviny prostaty a určitý terapeutický efekt je po lykopéne signifikantný, pri diagnostikovanej rakovine podávanie extraktu 2 x denne počas 3 týždňov sprevádzalo zníženie hladiny PSA o 18 %.

Lykopén je v najväčšej miere koncentrovaný v prostatickom tkanive a bol preukázaný jeho významný účinok pri prevencii rakoviny prostaty. U starších mužov a mužov s karcinómom boli namerané nízke hladiny lykopénu a preto je potrebné jeho hladinu dopĺňať. Je prítomný v dávke, ktorá sa potvrdila ako dostatočná na zníženie rizika vzniku rakoviny prostaty.

| Viac
PERFECT COMPLEX GMP

© 2018 Walmark

Walmark