VAŠE PROBLÉMY, KTORÉ POTRÁPIA AJ ŽENY

Sú choroby, ktoré sa nedotýkajú ľudí naokolo. Ale to neplatí o zväčšujúcej sa prostate. Trpia ňou naše manželky aj partnerky. Nočné vstávanie na záchod, ktoré sa opakuje viackrát za noc, im nedá spávať.Ženy nepoteší ani erektilná dysfunkcia, ktorá je častým sprievodným javom. Riešenie je pritom jednoduché, len je potrebné sa k nemu chlapsky postaviť.
Prvé, čo by mal každý chlap spraviť, keď pociťuje čo i len malé problémy, je vyplniť test na stránke prostenal.sk. Ide o medzinárodný test na hodnotenie problémov s prostatou. Ten vám dá základný prehľad o vašom zdraví. Najmä pri prvotných príznakoch si môžete pomôcť aj vy výživovými doplnkami, akým je napríklad Prostenal.  “Fytoterapia prináša zmiernenie problémov za pomoci rastlín a môže byť významnou prevenciou v boji proti problémom s prostatou,” vysvetľuje urológ Igor Bartl. Benefity výživových doplnkov na báze rastlín je viacero. Nájdeme medzi nimi uľahčenie vyprázdňovania močového mechúra, zvýšenie prietoku, zmenšenie množstva reziduálneho moču alebo pomoc pri chronických zápaloch. Navyše, tieto výživové doplnky nemajú negatívny vplyv na krvný tlak alebo sexuálny život.
 
Ak vám v teste vyjde horší výsledok, alebo fytoterapia po mesiaci nezaberie, je nutná návšteva lekára. “Ak muži lekára nevyhľadajú včas, môže ich pôvodne banálne a ľahko liečiteľné ochorenie prejsť do chronicity s plným rozvinutím komplikácií. Ako napríklad infekcia močových ciest, tvorba močových kameňov v močovom mechúre, riziko poškodenia funkcie obličiek, až chronické obličkové zlyhanie,” opisuje urológ Igor Bartl a dodáva, že tieto medicínsky neriešené stavy môžu mať dopad na celkovú kvalitu života mužov, partnerské vzťahy, výkon v zamestnaní, až s hrozbou prepustenia z práce, ekonomický prepad rodiny, nástup depresí, závislosti od alkoholu a podobne. Problémy s prostatou môžu byť v niektorých prípadoch zapríčinené zhubným zväčšením prostaty, teda rakovinou. “Rakovina prostaty je druhým najčastejším zhubným nádorom v Európe a nemali by ju podceňovať najmä muži nad 50 rokov,” vysvetľuje Igor Bartl s tým, že sa nevyhýba ani mladším ročníkom.
 
Príznaky zväčšenej prostaty alebo problémov s močovým traktom
I. štádium: časté močenie, vrátane nočného močenie, inkontinencia, urgencia
II. štádium: nemožnosť začať močiť, slabý prúd, močenie na viackrát, neschopnosť sa
vyprázdniť úplne
III. štádium: chronické zadržiavanie moču, poškodenie obličiek
 
Muži najčastejšie vyhľadávajú lekára v II. štádiu ochorenia. “Prichádzajú až s výraznými problemámy vymočiť sa, ktoré vyústia do zadržiavania moču,” vysvetľuje doktor Igor Bartl. Často sa problémami s močením trápia niekoľko mesiacov až tri roky. “Vtedy už môžu nastať orgánové zmeny v stene močového mechúra a aj v močových cestách, ako napríklad zhrubnutie, dekompenzácia vyprázdňovania moču, chronické zápaly, vznik močových kameňov a podobne,” upozorňuje Igor Bartl. Podľa neho prichádzajú muži často v sprievode manželiek, ktoré sú vyčerpané neustálym zobúdzaním, spôsobeným ich manželmi, ktorí vstávajú v noci na toaletu - často 2 až 7-krát za noc.
 
Pomoc je pritom nadosah. “Zmiernenie zväčšenej prostaty výťažkami z liečivých rastlín je známe už dlhé roky a je populárne práve pre prirodzený zdroj liečiva, má minimálne alebo žiadne vedľajšie účinky,” vysvetľuje urológ Igor Bartl. Muži, so začínajúcimi problémami alebo tí, ktorí chcú podporiť existujúcu liečbu, môžu siahnuť po prípravku Prostenal Control alebo Night. Oba výživové doplnky obsahujú extrakt zo Saw palmetta na podporu zdravia prostaty. Prostenal Night obsahuje navyše extrakt z Ashwagandhy na podporu kvalitného spánku a Prostenal Control extrakt z Tribulus terrestris, ktorý pomáha podporovať sexuálnu aktivitu. Celkový účinok dopĺňa obsah vhodne zvolených vitamínov B1, B2, B6 a D3, ktoré prispievajú nielen k normálnej činnosti nervovej sústavy a duševnej rovnováhe, ale aj zinku, ktorý podporuje a udržuje normálnu hladinu testosterónu.